ماشین‌سازی مرشدی


محصولات تولیدی

سازنده ماشین‌آلات پخت نان صنعتی

درباره شرکت

نان حجیم در ایران از اوایل دهه 50 به سفره های مردم راه پیدا کرد . در آن زمان تعداد انگشت شماری از این واحدهای تولید نان در تهران با ماشین آلات خارجی تاسیس شد لیکن استقبال خوبی از این نوع نانها به عمل نیامد ، فقط تعداد کمی از مردم وخارجی های مقیم کشور مصرف کننده این نانها بودند.

در آن زمان نان حجیم موجود در ایران نان بولکی ( نان سفید ) به روش سنتی به صورت شال تخته با تنور بربری تولید می شد .
با ورود نان فانتزی ( حجیم ) به بازار مصرف به روش نیمه صنعتی طی مدت 15 سال کم کم جایی برای خود باز کرد . همچنین با شروع جنگ تحمیلی مصرف نان فانتزی رو به افزایش و جایگاهی خاصی پیدا کرد .
بنابراین شرکت ماشین سازی مرشدگوهر با تجربه قبلی ماشین سازی در صنعت غذایی اولین دستگاه فرم دهنده خمیر صنعت نان را در سال 1355 از دستگاههای آلمانی مشابه سازی و تولید کرد . این دستگاهها در واحدهای تولید نان بولکی استفاده می شد .
دستگاه بعدی که توسط این شرکت تولید شد ، دستگاه برش نان تست و سوخاری بود . با اقدام به تولید وساخت دستگاه های پخت نان درداخل توسط شرکت مرشدگوهر به مرور ورود ماشین آلات خارجی متوقف گردید.

بعد ازاعمال تحریمات آمریکا ( از اوایل سال 60 ) شرکت ماشین سازی مرشد گوهر شروع به طراحی و ساخت کامل ماشین آلات واحدهای نانهای حجیم و نیمه حجیم و قنادی ها نمود که این روند به طور پیوسته تا به امروز ادامه داشته است .
از جمله دستگاههایی که در این دوره توسط این شرکت طراحی و ساخته شد فرهای پخت در دو مدل گردان و طبقه ای و دستگاههای عمل آوری و فرم دهی خمیر بود که در این سالیان براساس نیازهای واحدهای تولید نان دستگاههایی مطابق با استانداردهای ایران وهمچنین اروپا بومی سازی شد .
شرکت مرشدگوهردر دهه 60 نیازهای داخلی را تامین و در اوایل دهه 70 شروع به صادرات به آسیای میانه و کشورهای همسایه کرد همچنین در دهه 80 برحسب نیاز و اعلام دولت دستگاههای صنعتی توسط این شرکت طراحی و تولید گردید و نان حجیم کشور وارد مرحله جدیدی شد .

مدیران شرکت

مدیرعامل: محمود مرشدی

اطلاعات تماس

  • کیلومتر 25 جاده آبعلی، شهرک صنعتی خرم دشت، سی متری اول، خیابان دوم شرقی، پلاک 240-239
  • شماره تلفن: 88744311-021
  • شماره فکس: 88758357-031
  • وب‌سایت: morshedgohar.com

گروه کاری

تولید ماشین‌آلات عمل‌آوری مواد غذایی